FAQ

Musím být aktivním běžcem, když se chci zúčastnit běhu BARVÁM NEUTEČEŠ?

Nemusíš! Nejde o fyzickou kondici ani nepotřebuješ žádný trénink. BARVÁM NEUTEČEŠ je bláznivý den na pětikilometrové trase ve víru barev. Trasu můžeš běžet, projít, prolézt nebo třeba skákat na jedné noze, prostě si vyber, co tě, tvoji rodinu a kamarády bude nejvíc bavit!

Co je zahrnuté ve startovním balíčku?

Tento rok je opět každý balíček jiný:

BASIC = Tričko Barvám Neutečeš, sackpack, 1x barva, tetovačka/samolepka, klíčenka, startovní číslo, medaili v cíli, občerstvení na trati a další drobná překvapení od partnerů akce.

TOP = Tričko Barvám Neutečeš, 3x různé barvy, tetovačka/samolepka, klíčenka, sakcpack, brýle, náramek, startovní číslo, medaili v cíli, občerstvení na trati a další drobná překvapení od partnerů akce.

WOW = Tričko Barvám Neutečeš, 5x různé barvy, tetovačka/samolepka, klíčenka, sakcpack, brýle, náramek, beanie čepice,  startovní číslo, medaili v cíli, občerstvení na trati a další drobná překvapení od partnerů akce.

Mám se běhu zúčastnit jako tým nebo jako individuální běžec?

Rozhodni se! Tým musí tvořit minimálně 4 lidi, kteří pak dostanou slevu na startovném. Vymyslíte si název týmu a hlavně si můžete vzájemně pomoct se co nejvíc zabarvit. Nejedná se o štafetu, takže běh můžete dokončit dohromady, nebo klidně každý zvlášť.

Můžu běžet s kočárkem a s dětmi?

No jasně! Všechny děti mladší 3 let můžou běžet s dospělým zadarmo a ani se nemusí registrovat! Navíc má každé dítě do 3 let možnost mít svůj vlastní balíček s barvami, vlastním tričkem, medailí, startovním číslem i tetovačkou a multifunčkním šátkem. Více informací najdeš zde.

Můžu si vzít s sebou psa?

Je to na tvém uvážení. Pejsky nedoporučujeme ale ani nevyhazujeme. A to samé platí i o kočkách, fretkách, křečcích, hadech, rybičkách a dalších domácích miláčcích.

Může běžet i moje 100letá babička?

No jasně! Neplatí žádná věková hranice, jen nezapomeňte, že když děti dosáhnou 4 let, musí se řádně zaregistrovat.

Je na běh časový limit?

Žádné limity! BARVÁM NEUTEČEŠ není časovka, sprint, štafeta. Běžci na akci si jedou ve svém tempu, které je jim příjemné tak, aby si mohli běh co nejvíce užít a třeba se i na trati seznámit.

Když musím neočekávaně svůj start zrušit, vrátíte mi startovné?

Jaj, bohužel to není v našich silách. Vrácení platby za startovné není možné, ale máme jiné řešení – lze tvou registraci převést na jiného závodníka. Napiš nám na info@barvamneuteces.cz, tvou registraci zrušíme a zašleme ti kód pro zaregistrování jiného běžce. Náhradník, kterého musíš najít, se s tímto kódem zaregistruje standardně na našem webu a jeho cena registrace se změní na 100,-, což je poplatek za přeregistraci. Pozor! Přeregistrace je možná nejpozději 24 hodin před akcí.

Můžu si s sebou vzít foťák?

No jasně! A vyfotíte nejbarevnější selfie všech dob! Protože se ale okolí barevných zón na trati promění v déšť barev, doporučujeme fotoaparáty a mobily uzavřít do nepromokavých obalů. Všechny fotky co postuješ na sociální sítě, označ hashtagy #barvamneuteces #barvamneuteces2022 a #bnpraha, #bnolomouc #bnstrakonice #bnpardubice nebo #bnustinadlabem, záleží, ve kterém městě zrovna budeš :)

Co když bude pršet?

Malý deštík nepřekazí radost z BARVÁM NEUTEČEŠ. Naopak, vlhko barvám dodá ještě větší sytost. Kdyby se však hnala na Olomouc, Strakonice či Prahu nevídaná průtrž mračen, sledujte naše webovky a své emailové schránky, kde budeme o všem informovat.

Můžou se diváci zúčastnit doprovodného programu?

No jasně! Ale aby byli také řádně od barev, tak si budou moci zakoupit balíčky s barvami a dodatečně se obarvit. Protože nikdo BARVÁM NEUTEČE!

Můžu si vzít na sebe kostým?

WOW! Milujeme kostýmy.

Barvy

Barvy jsou hygienicky nezávadné, testované a vytvořené z barviv do jídla. Přesto je lepší barevný prášek nesypat přímo do očí a nevdechovat z plných plic. Pokud jste citliví, doporučujeme si na běh vzít sluneční brýle a přes ústa si můžete přetáhnout šátek nebo masku proti prachu.

Zničí barvy moje oblečení?

Část barvy opadá z oblečení sama krátce po akci. Čím dřív se oděvy vyperou, tím lépe se zbaví barev (zkrátka stejná poučka jako pro jakoukoliv jinou špínu). Přesto doporučujeme, abyste si na sebe vzali jen to, co vám nebude líto obarvit.

Pořád nechápu ty barvy...

Po trase v barevných zónach potkáte barevný tým, jehož jediným cílem bude zaházet vás od hlavy až k patě. Jak budou vyhazovat barevný prášek do vzduchu, budete mít pocit, že probíháte duhou. Výsledný efekt dokreslí UV světla, která každou z barev rozzáří.

Můžu si ještě barvy dokoupit?

Kdyby ti to přišlo málo, v cíli si můžeš balíčky s barvami dokoupit na stánku Informace.

Budete nás v cíli nějak omývat ?

Barvy z vás částečně opadají a bude možnost se také opláchnout. Ale proč se hned chcete čistit? Vlastně je to velká zábava, potkávat po městě zabarvené lidi, kteří se vracejí nadšení z BARVÁM NEUTEČEŠ.

Mám odbarvené vlasy, nebudu je mít barevné napořád?

Ze zkušeností víme, že i z odbarvených vlasů se dá barva smýt. Je to ale těžší, než z neodbarvených vlasů, proto doporučujeme dávat si větší pozor, aby se ti barva nedostala tolik do vlasů.

Registrace

Jak si vyzvednu startovní balíček?

Výdej startovních balíčků bude probíhat den před akcí a v den běhu. Detaily upřesníme na webu 7 dní před akcí na stránce Informace pro účastníky.

Je možné uhradit startovné přes fakturu?

Žádný problém! Napiš nám na info@barvamneuteces.cz

Nenašli jste zde odpověď na svou otázku?

Zajímá vás ještě něco dalšího? Pak neváhejte a napište nám na info@barvamneuteces.cz nebo se o svůj dotaz podělte na našem Facebooku. Třeba tím zároveň uspokojíme zvědavost i ostatních fanoušků.

 

Univerzální poukaz

Zaregistroval jsi někoho a chceš mu to dát jako dárek? Stáhni si univerzální poukaz, vytiskni a připiš už jen jméno! 
Univerzální poukaz ke stažení ZDE.