FAQ

Co je běh BARVÁM NEUTEČEŠ?

BARVÁM NEUTEČEŠ je zábavný rodinný běh ve víru barev. Děti i dospělí, mladí i staří, jednotlivci, skupiny či rodiny s dětmi - zúčastnit se může opravdu každý! Stačí jediné, vyrazit na trasu dlouhou 5km během či chůzí a nechat se při tom v pěti barevných zónách zasypat barvami. V letošním 9. ročníku se potkáme v Českých Budějovicích, Olomouci, Praze, Ústí nad Labem a v Pardubicích.

Pro koho je akce BARVÁM NEUTEČEŠ?

Akce je pro každého, kdo má rád kombinaci zábavy a sportu. Rád/a zkoušíš nové věci a toužíš po nevšedních zážitcích? Pak je Barvám Neutečeš přímo pro Tebe. :)

 

Registrace

Co je zahrnuté ve startovním balíčku?

Tento rok je opět každý balíček jiný:

BASIC = Tričko Barvám Neutečeš, sackpack, 1x sáček s barvou, samolepka, startovní číslo, medaile v cíli, občerstvení na trati a další drobná překvapení od partnerů akce

TOP = Tričko Barvám Neutečeš, sackpack, 3x různé sáčky barvy, samolepka, náramekbrýle, startovní číslo, medaili v cíli, občerstvení na trati a další drobná překvapení od partnerů akce.

WOW = Tričko Barvám Neutečeš, sackpack, 5x různé sáčky barvy, samolepka, náramekbrýlemultifunkční šátek, startovní číslo, medaili v cíli, občerstvení na trati a další drobná překvapení od partnerů akce.

Jak si vyzvednu startovní balíček?

Výdej startovních balíčků bude probíhat v den běhu. Detaily upřesníme vždy na webu minimálně 7 dní před akcí. Více informací se dozvíš u jednotlivých běhů.  

Je možné uhradit startovné přes fakturu?

Žádný problém! Napiš nám na 4gsyQOQ8WkIk3.9ma.po9W7r

Bude možné se zaregistrovat i na místě?

Pokud nebude naplněna kapacita běhu, tak tě necháme se zaregistrovat i na místě. Jelikož to bude ale na poslední chvíli, tak startovné bude o něco dražší a bude možné zakoupení pouze balíčku BASIC nebo TOP.

Musím neočekávaně svůj start zrušit. Jak je to s vrácením startovného?

Bohužel vrácení startovného není v našich silách. Máme ale jiné řešení – tvou registraci lze převést na jiného běžce nebo převést do jiného města. :) Poplatek za přeregistraci je 100 Kč (změna je možná 24 hod. před akcí) a za převod běhu na jiné město je 250 Kč (změna je možná 7 dní před akcí). 

Je možné svoji registraci převést na někoho jiného?

Samozřejmě, jde to. :) Náhradního běžce si ale musíš najít sám. Napiš nám na info@barvamneuteces.cz - tvou registraci zrušíme a zašleme ti kód pro zaregistrování náhradního běžce. Poplatek za přeregistraci je 100 Kč. Přeregistrace je možná nejpozději 24 hodin před akcí.

Je možné změnit si velikost trika?

Ano. Napište nám na náš email info@barvamneuteces.cz. Změna je možná nejpozději 14 dní před během v dané lokalitě.

 

Ostatní informace

Musím být aktivním běžcem, když se chci zúčastnit běhu BARVÁM NEUTEČEŠ?

Nemusíš! Nejde o fyzickou kondici ani nepotřebuješ žádný trénink. BARVÁM NEUTEČEŠ je bláznivý běh na pětikilometrové trase ve víru barev. Trasu můžeš běžet, projít, prolézt nebo třeba skákat na jedné noze, prostě si vyber co tě, tvoji rodinu a kamarády bude nejvíc bavit!

Od kolika let se mohu zúčastnit?

Běh Barvám Neutečeš nemá žádné věkové omezení. Všechny děti mladší 3 let můžou běžet s dospělým zdarma bez nároku na startovní balíček nebo za registrační poplatek od 300 Kč se startovním balíčkem. Pokud ti ale ještě nebylo 18 let a jsi zaregistrovaný, tak je potřeba dodat písemný souhlas zákonného zástupce.

Můžu běžet s kočárkem a s dětmi?

No jasně! Všechny děti mladší 3 let můžou běžet s dospělým zdarma bez startovního balíčku a ani se nemusí registrovat! Pokud byste pro své děti chtěli startovní balíček zakoupit, je to možné za 200 Kč při registraci dítěte

Můžu si vzít s sebou psa?

Je to na tvém uvážení. Pejsky nedoporučujeme, ale ani nevyhazujeme. A to samé platí i o kočkách, fretkách, křečcích, hadech, rybičkách a dalších domácích miláčcích. :)

Je na běh časový limit?

Žádné limity! BARVÁM NEUTEČEŠ není časovka, sprint, štafeta. Běžci na akci si jedou ve svém tempu, které je jim příjemné tak, aby si mohli běh co nejvíce užít a třeba se i na trati seznámit.

Co když bude pršet?

Malý deštík nepřekazí radost z BARVÁM NEUTEČEŠ. Naopak, vlhko barvám dodá ještě větší sytost. Kdyby se však hnala na Olomouc, onice či Prahu nevídaná průtrž mračen, sledujte naše webové stránky, sociální sítě a své emailové schránky, kde budeme o všem informovat.

Bude na trati zajištěno občerstvení?

Ano, bude připravena jedna občerstvovací stanice na trati a jedna v cíli.

Chci dělat dobrovolníka, jak mám postupovat?

Na našem webu najdeš registrační formulář ten prosím vyplň a naše koordinátorka tě během pár dní kontaktuje.

Vyplnil jsem formulář pro dobrovolníka, ale nepřišel mi potvrzovací e-mail. Co s tím? 

Nejprve si prosím zkontroluj v e-mailové schránce záložky SPAM a HROMADNÉ. Pokud ani tam nenajdeš žádný e-mail od nás, tak nám napiš na náš email: dobrovolnik@barvamneuteces.cz a naše koordinátorka se ti obratem ozve.

Platební metody

Poskytovatel platební brányComGate Payments, a.s.Platební metody: Platby kartou a platebními tlačítky bank se základním vysvětlením průběhu platby, Kontaktní údaje: ComGate Payments, a.s., Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové, E-mail: platby-podpora@comgate.cz, Tel: +420 228 224 267

 

Barvy

Barvy jsou hygienicky nezávadné, testované a vytvořené z barviv do jídla. Přesto je lepší barevný prášek nesypat přímo do očí a nevdechovat z plných plic. Pokud jste citliví, doporučujeme si na běh vzít sluneční brýle a přes ústa si můžete přetáhnout šátek nebo masku proti prachu.

Zničí barvy moje oblečení?

Část barvy opadá z oblečení sama krátce po akci. Z některých materiálů se dá barva dostat lépe, z jiných hůř. Čím dřív se ale oděvy vyperou, tím lépe se zbaví barev (zkrátka stejná poučka jako pro jakoukoliv jinou špínu). Přesto doporučujeme, abyste si na sebe vzali jen to, co vám nebude líto obarvit či zničit. Na běh nedoporučujeme brát si s sebou hodinky se silikonovými náramky, jelikož barva jde ze silikonového materiálu hůře odstranit.

Pořád nechápu ty barvy...

Po trase v barevných zónach potkáte barevný tým, jehož jediným cílem bude zaházet vás od hlavy až k patě. Jak budou vyhazovat barevný prášek do vzduchu, budete mít pocit, že probíháte duhou. Výsledný efekt dokreslí UV světla, která každou z barev rozzáří.

Můžu si ještě barvy dokoupit?

Kdyby ti to přišlo málo, balíčky s barvami si můžeš dokoupit na stánku Informace.

Budete nás v cíli nějak omývat ?

Barvy z vás částečně opadají a bude možnost se také opláchnout. Ale proč se hned chcete čistit? Vlastně je to velká zábava, potkávat po městě zabarvené lidi, kteří se vracejí nadšení z BARVÁM NEUTEČEŠ.

Mám odbarvené vlasy, nebudu je mít barevné napořád?

Doporučujeme dávat větší pozor u odbarvených a světlých vlasů, kde doporučujeme použít pokrývku hlavy/šátek/kšiltovku, aby se ti barva nedostala tolik do vlasů.

 

 

Nenašli jste zde odpověď na svou otázku?

Zajímá vás ještě něco dalšího? Pak neváhejte a napište nám na info@barvamneuteces.cz nebo se o svůj dotaz podělte na našem Facebooku. Třeba tím zároveň uspokojíme zvědavost i ostatních fanoušků.

 

Univerzální poukaz

Zaregistroval jsi někoho a chceš mu to dát jako dárek? Stáhni si univerzální poukaz, vytiskni a připiš už jen jméno! 
Univerzální poukaz ke stažení ZDE.