Šťastní a barevní (Barvy a laky Hostivař)

18. září 2014

V sobotu, 13.9.2014 v areálu psychiatrické léčebny Bohnice proběhl 1.ročník zábavného rodinného běhu BARVÁM NEUTEČEŠ a u toho samozřejmě Barvy a laky Hostivař a.s. nesměly chybět. Tato zábavná akce se rozjela v roce 2011 jako běh pro zdraví a štěstí. Vzhledem k tomu, že už úplně první ročník, který se běžel v Arizoně a účastnilo se ho 6000 lidí, zaznamenal velký úspěch, od 2013 se pořádá ve více jak 30 státech světa. Nyní tedy i u nás, v České republice.

Už před polednem se začali shromažďovat první běžci a různé hry a soutěže jim krátily čas do startu. Sešlo se nás více jak 1300 startujících a další stovky lidí se přišli jen tak podívat, cože se to bude dít.

Účastnili se děti i dospělí, mladí i dříve narození a nebylo vyjímkou potkat lidi na vozíku nebo s hůlkou, protože to nebyl závod s časem, ale zábava. Běžci vyrazili v bílých tričkách a už u prvního z pěti stanovišť se řádně vybarvili, takže v cíli hráli všemi barvami. Kdo si myslí, že nejvíce zmalované byly děti, mýlí se. Dospělí se vyřádili zrovna tak, možná i více. Mezi účastníky zazněla i známá jména např. Braňo Polák, Adéla Částková či mistr světa v K1 Petr Vondráček.

Závod odstartovali moderátoři Tereza Tobiášová a Raego Kšandykid.

Na všechny návštěvníky a účastníky prvního ročníku Barvám neutečeš čekala také party plná dobré muziky, kterou obstarala například kapela ISING, soutěže pro malé i velké, focení u fotografických stěn, jídlo, pití a samozřejmě barvy.

Pro všechny, kteří přišli, bylo připraveno mnoho zajímavých drobných dárků. Pan Koubek (Receptář) odpovídal na dotazy kutilů a chalupářů celý den.

Počasí přálo, do cíle se dostali všichni a zábava to byla suprová. Co si víc přát? Snad jen další ročník a to nejen v Praze, ale i v jiných městech naší republiky. Takže za rok na startu 2. ročníku nashledanou!