Postura Slackline v Olomouci na Barvám Neutečeš

28. dubna 2019

Slackline, zkráceně „slack“, je balanční sport podporující správné držení těla, koncentraci a koordinaci.

Balancování, chůze, provádění statických triků a dynamických skoků se provádí na speciálním popruhu napnutém mezi dvěma body, nejčastěji stromy. Na rozdíl od chození po laně není popruh na slackline natažený napevno, ale je více či méně dynamický.

Balancování se provádí pouze vlastním tělem, nikoliv s pomocí tyče. Počátky tohoto sportu lze vystopovat do Yosemit, kde si lezci krátili volnou chvíli chozením po řetězech u místních parkovišť. Slackline od té doby udělal obrovský pokrok a rozšířil se po celém světě. 

V současnosti se slackline začíná využívat také jako nástroj pro rehabilitaci. Kromě posilování hlubokých svalových skupin, koncentrace a koordinace rozvíjí i psychickou stránku člověka, učí vytrvalosti a pomáhá napravit špatné držení těla.

Jako již tradičně nebude chybět slackline workshop po celou dobu konání akce. Vyzkoušejte si na vlastní kůži balancování na dynamickém popruhu s asistencí zkušených lektorů českého výrobce Postura Slacklines. Kromě získání informací jak na to budete mít přímo na místě možnost zakoupit tuto balanční pomůcku za zvýhodněnou cenu. 

 

4 16

 

 

postura_cele