Co to mají ti běžci na nohách?

12. září 2014

Také se vám zdá, že najednou se všichni zbláznili a běhají v jakýchsi podkolenkách nebo divných rourách? K čemu tedy podkolenky slouží? Mám zvolit návleky nebo podkolenky? A jaká je ta správná velikost pro mě?

Opravdu, v posledních letech zažívají boom kompresní doplňky pro sportovce, kdy nejoblíbenější a také nejefektivnější jsou ty na lýtka – tedy podkolenky a návleky. Existuje několik druhů a úrovní kompresí, každý výrobce má svou techniku, ale obecně komprese snižuje otřesy svalu, rychleji odplavuje ze svalu kyselinu mléčnou, předchází otokům a zvyšuje výkon. Více o kompresi najdete zde.

Návleky jsou vhodnější pro sportovce s delšími lýtky, kterým by podkolenka mohla padat. Také je vhodné zvážit údržbu, zatímco návleky si natáhnete i několikrát za sebou, podkolenky je potřeba po 1-2 nošeních vyprat. Na druhou stranu vám podkolenka ochrání kotník před ofouknutím i odřením. Takže jednoznačná odpověď neexistuje a každý běžec by měl zvážit nebo spíš vyzkoušet, co je pro něho nejlepší.

A k té velikosti – buď si lýtko můžete změřit v nejširším místě sami a v tabulce pak najít, která velikost je ta vaše anebo zkrátka přijďte na stánek ROYAL BAY v rámci BARVÁM NEUTEČEŠ v Bohnicích a náš zkušený tým se o vás postará. Na místě můžete také využít akce Druhý pár za polovic a podkolenky nebo návleky si tak pořídit opravdu výhodně. BETTER & FASTER