Barevný svět před objektivem

11. září 2014

Svět kolem nás hýří barvami a bylo by škoda je nezachytit. I když černobílá fotografie má své neodmyslitelné kouzlo a pro některé žánry a záběry se hodí určitě lépe, než barevná fotka, jsme přece jenom zvyklí vnímat dění kolem nás v barvách. O to více, když se jedná o tak jedinečnou událost, jakou je barevný běh „BARVÁM NEUTEČEŠ“, který bude barvami jen překypovat.

Významným partnerem akce se stala společnost Olympus, přední výrobce špičkových digitálních fotoaparátů. Firmě Olympus se před několika lety podařil husarský kousek, když našla díru na trhu fotoaparátů, kterou postupně zaplňuje svými jedinečnými foto přístroji. Donedávna si každý fotograf mohl vybrat buď velkou těžkou zrcadlovku s kvalitními výstupy a spoustou profi režimů a funkcí, nebo zvolit malý kapesní kompakt, který však kvalitou fotek za zrcadlovkami silně pokulhával. Olympus přišel s unikátním řešením.Nabídl zákazníkům systémové fotoaparáty (někdy lidově „bezzrcadlovky“), což jsou přístroje nabité funkcemi, velkými senzory, výměnnými objektivy a řadou dalších profi funkcí, postavené v tělech o rozměrech kompaktu. Olympus tak spojil profesionální svět zrcadlovek a kapesní svět kompaktů do jednoho. Není divu, že fotoaparáty Olympus, řady PEN a OM-D, které tento nový svět reprezentují, se stalyve fotografickém světě synonymem kvality, elegance a skladnosti.

Fotoaparáty Olympus PEN a OM-D si v ničem nezadají s prvotřídními zrcadlovkami. Dokáží měnit objektivy, nabízí veškeré funkce, jako zrcadlovky, produkují prvotřídní výstupy díky velkým obrazovým snímačům, jsou extrémně rychlé, mají dotykové displeje, nabízí dálkové řízení z mobilního telefonu přes WiFi a další. Na rozdíl od zrcadlovky je však vezmete všude sebou. Na vycházku do lesa, na pláž, na večeři do restaurace, na kolo, do hor, prostě kamkoli si zamanete, Olympus PEN či Olympus OM-D bude vždy s Vámi. Asi těžko si vezmete zrcadlovku na koncert nebo do divadla. S fotoaparátem PEN to není problém. Nejenže splní Vaše fotografické potřeby, ale zároveň je natolik elegantní, že se za něj ve společnosti nebudete, na rozdíl od velké plastové zrcadlovky, stydět. 

Noví majitelé fotoaparátů PEN a OM-D nechápavěvzpomínají na minulost, kdy se tahali s rozměrnými a těžkými zrcadlovkami a s politováním sledují, jak se někteří zrcadlovkáři stále potí pod velkými batohy plnými foto výbavy. S PENy a OM-D se chodí vždy nalehko. Vždyť celá výbava, včetně fotoaparátu, 6 prvotřídních světelných objektivů, externího blesku i drobného příslušenství se pohodlně vejde do malé brašny přes rameno.

Chcete-li zakusit lehkost fotografování s vynikajícími výsledky, otestujte některý z fotoaparátů Olympus PEN a OM-D. Více na: www.olympus.cz.